SVP SPIRÁLA

20.11.2023

Skoro konec listopadu, konkrétně 20. listopadový den přinesl s sebou další návštěvu SVP Spirála a jeho lektorů. I tentokrát aktivity směřovaly k lepšímu poznání silnějších i slabších stránek spolužáků v uvolněné a přátelské atmosféře. Připravuje se tak "půda" pro postup do (dnes tak nadužívaného slova) vyššího levelu.Tím myslíme kooperaci, buzení pocitu sounáležitosti, prostě a jasně: pohodového BYTÍ POSPOLU. Blíží se advent a stojí za to si připomenout, že jsme tvorové společenští.A tak, jako si bereme, můžeme zkusit i dáva... .Hodně radosti a veselosti :)

Za V. třídu zapsala Mgr. Anna Sobolová

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO

3.11.2023

V pátek 3.11. jsme se vydali do prostor budějovického výstaviště na akci Vzdělání a řemeslo. Na obrovské ploše se prezentovaly střední školy a učiliště z celého kraje. Jejich zástupci ochotně zodpovídali naše dotazy ohledně oborů, ubytování i praxí. Něco si žáci mohli zažít doslova na vlastní kůži - např. správně manipulovat s hadem či rybářským prutem v simulaci. Došlo i na sportovní vyžití a získání nové inspirace, kam se třeba také vydat po ZŠ. Díky za možnost účastnit se.

Za 8. a 9.tř. zapsala Mgr. Anna Sobolová

VÝROBA JABLEČNÉHO MOŠTU

24.10.2023

Někdo má rád dýňo-zelo-vinobraní, ale u nás ve škole teď vede moštování... 😉 A to zásluhou dětí a p.Vendy Bílkové z Chlumečku.

Pod jejím vedením si teď už zkušení moštaři vyrobili nefalšovaný a chutný zlatohnědý nápoj. Poctivě se k němu dočistili, dokrájeli, dolisovali - a mnozí ho dokonce docenili opakovaným přidáním si. Lety prověřená technologie zpracování "Homemade" nás přesvědčila o tom, že není nijak náročná, extrémně pracná a výsledek prostě stojí zato.

Velký dík paní Bílkové za návštěvu i udržování tradic, které k nám patří a jež znovuobjevujeme.

Za žáky a učitele, Mgr. Anna Sobolová

SVP SPIRÁLA - V. TŘÍDA

17.10.2023

Ve středu 17.10. do naší třídy zavítaly 2 pracovnice SVP Spirála. Nebylo to náhodou. S novým školním rokem vznikla nová třída a jak to bývá, potřebuje trochu času a práce se "sehrát", stejně jako např. orchestr. A aby se souhře pomohlo, navodily dámy množstvím scének a her pozitivní atmosféru. Děti samy si během 2 hodin prožily několik "aha" momentů, vyslechly i méně příjemné, zato však upřímné názory spolužáků na společný třídní život. Cíl návštěvy byl naplněn - ukázat, že i přes rozdílné fungování jsme jedna třída a je škoda složit zbraně zbraně v boji za společnou pohodu.

Za V.tř. Anna Sobolová ,uč.

BURZA ŠKOL - ČESKÝ KRUMLOV

12.10.2023

Inspirativní Den D měl datum 10.10.. A cože tak zásadního se stalo? Ročníky 6.- 9. vyrazily do areálu českokrumlovského zámku na Burzu škol. Akce to byla vydařená od počátku do konce. Po příjezdu jsme nejprve pozdravili místní pověstné medvědy v hradním příkopu. Dětem se poté představila široká škála jihočeských středních škol a učlišť s nepřeberným množstvím oborů, které vedou k potřebné kvalifikaci pro budoucí zaměstnání. Podle slov žáků byly k nezaplacení např. ukázky aktivit potravinářsky či lesnicky zaměřených oborů. Děti odcházely obtěžkány jak dojmy, zkušenostmi studentů, tak rovněž různými náborovými letáčky a odvážlivci dokonce i drinky či koláčky šikovných učňů. Na závěr nás čekala sladká tečka v cukrárně U soudu a rychlý sprint na autobus. Ještě je trochu čas na výběr, ale každopádně deváťákům přejeme „šťastnou ruku“.

Za třídy zapsala Mgr. Anna Sobolová