DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

7.6.2023

Naši žáci se v průběhu letošního března zapojili do projektu Veselé zoubky, který pořádá DM Drogerie. V rámci tohoto projektu zaslali své výrobky, které se týkaly zdravého chrupu do soutěže a uspěli! :) Výrobky našich žáků byly mezi deseti nejlepšími (projektu se zůčastilo celkem 82 škol) a vyhráli tak výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínkův popletený víkend. 

Proto jsme se ve středu 7. 6. vydali v brzkých ranních hodinách do pražkých Dejvic, kde se divadlo nachází. Cesta byla dlouhá, ale stála za to. Představení se nám moc líbilo a hodně jsme se během něj zasmáli. Po představení jsme se hned vydali zpět do našich jížních čech, protože cesta byla dlouhá. Vezl nás skvělý pan řidič a zastavil nám po cestě v McDonaldu, takže jsme si ještě pošmákli na výborné zmrzlině :)


Žáci 1. stupně
HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

6.6.2023

Začátkem června se žáci 2. stupně již poněkolikáté vypravili do Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích. Tentokrát na ně čekal program nesoucí tajuplný název Virtuální telurium. Co se pod těmito pojmy skrývá? Jedná se o speciální animace, díky kterým si žáci osvěžili své vědomosti týkající se základních pohybů planety Země, měsíce a dalších těles sluneční soustavy. Paní lektorka nám vše názorně ukázala a zároveň zodpovídala zvídavé dotazy. V druhé části si žáci v planetáriu prohlédli objekty, které mohou vidět na noční obloze přímo nad Českými Budějovicemi. Velký či Malý vůz, Severku, to vše již nyní bezpečně poznáme :) 

Počasí nám tentokrát bohužel nepřálo, tudíž si prohlídku kupole budeme muset nechat na jindy. Cestu na autobus jsme si zpříjemnili pizzou a McDonaldem, každý dle své libosti. Mňam :)


Žáci 2. stupně
DEN DĚTÍ

2.6.2023

První červen patří všem dětem. Abychom jim "jejich" den zpříjemnili, připravili jsme pro ně všelijaká stanoviště v okolí školy. Ve smíšených skupinkách se poté děti vydaly vstříc dobrodružství. Měly jedinečnou příležitost si zastřílet ze vzduchovky na terč. Dále pak děti ocenily jedení perníčků bez pomoci rukou či malování pusou. Stanovišť bylo opravdu hodně, každý si přišel na to "své". Ať už se jednalo o sportovní disciplíny či prověřování manuálních dovedností. Za odměnu si děti vychutnaly šťavnatý meloun. Počasí nám též přálo, takže jsme si všichni užili i parádní sluníčko.


Za žáky zapsala Mgr. Daniela Vávrová
DOMÁCÍ CITRONOVÁ LIMONÁDA

31.5.2023

Na konci května jsme si propojili výuku Českého jazyka a Pracovní výchovy a připravili jsme domácí citronovou limonádu :)

Během češtiny jsme si představili, co vše budeme potřebovat a dali dohromady postup. Využili jsme teplého počasí a na školní zahradě jsme při pracovkách podle připraveného návodu udělali rovnou 3 pořádné džbány limonády a podělili se i s ostatními spolužáky. Limonáda se nám povedla a byla skvělým osvěžením během horkého dne :) 


Žáci II. třídy
KAPLICKÉ HRÁTKY

30.5.2023

Dne 30. a 31.5. 2023 proběhly v Kaplici v kulturním domě postupně nejdříve dramatická a poté hudební představení pořádané DDM. Naše děti shlédly divadélko s dětmi o dětech a také písničky vážné i veselé. Při skupině Kolibříci jsme si i zasoutěžili. Bylo to moc fajn.


Mgr. Jindřiška Matysová
  Novější
Starší  

Nahoru