DOPRAVNÍ VÝCHOVA NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

20.5.2022

Během měsíce dubna a začátkem května jsme si v rámci jednotlivých předmětů zopakovali dopravní výchovu, dodržování pravidel silničního provozu, chování chodce v silničním provozu, hlavně bezpečný odchod ze školy, vybavení kola, důležitá telefonní čísla první pomoci atd.

První stupeň měl praktickou část na dopravním hřišti.

Iva Šišková

NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

20.5.2022

Dne 11.5.2022 se žáci I.stupně vydali do Planetária České Budějovice. Nejprve jsme v kinosále  shlédli prezentaci s živým komentářem  ROK V PŘÍRODĚ.

Žáci se seznámili se základními astronomickými pojmy, s tím jak lidé poznávali naši planetu, Slunce a Měsíc. Seznámili se s charakterem a tvarem těchto těles a jejich pohybem ve sluneční soustavě (rotace Země - střídání dne a noci , oběh Země - střídání ročních dob, pohyb Měsíce - střídání fází). Pořad byl doplněn množstvím animací , které zlepší představu žáků.

Potom jsme se přesunuli do PLANETÁRIA . Podstatou pořadu v planetáriu bylo seznámení s objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a nejznámější souhvězdí) a základní orientací na noční obloze. Umělá obloha je zde prezentována v takové podobě, v jaké je možno ji vidět v den návštěvy planetária ve skutečnosti. Komentář byl přizpůsoben žákům podle jejich věku a zájmu.

Krásný zážitek!! Děkujeme a doporučujeme:).

Za I. st. Iva Šišková

WORKSHOP „ ZDRAVÁ SVAČINKA“

13.5.2022

V úterý 3.5.2022 k nám do školy přijeli z CPDM o.s.p. Český Krumlov a připravili pro naše žáky workshop s názvem „Zdravá svačinka“. Nejprve jsme si popovídali o zdravé stravě, každý řekl co ráno snídal. Byla nám vysvětlena potravinová pyramida a přešli jsme na praktickou část. Rozdělili jsme se do 4 skupin. Každá skupina měla za úkol vyrobit něco zdravého ke svačině. 1.skupina – tvarohovo- mrkvovou pomazánku, 2.skupina – zeleninový salát, 3.skupina – těstovinový salát a 4. skupina – vajíčkovou pomazánku.

Na závěr, když jsme si pěkně po sobě vše uklidili, umyli nádobí, odměnou nám byla velká hostina, plná ochutnávek z našich svačinkových výtvorů. A jako „TOP“ byly ovocné špejle, které si děti sami vytvořily. Bylo to moc pěkné  a moc dobré dopoledne, moc děkujeme.!!!

SOUTĚŽ O NEJ ZAJÍČKA

6.5.2022

Jako každý rok vyhlašuje paní učitelka na výtvarnou výchovu soutěž o nej velikončního zajíčka. Žáci tvoří zajíčky doma. Letos byla účast hojná. Dle poroty školy byli vybráni top zajíčci, a jejich tvůrci byli po zásluze odměněni.

VELIKONOČNÍ DEN

6.5.2022

Ve středu 13. 4. 2022 se uskutečnil na naší škole Velikonoční den. Žáci 9. a 8. ročníku si připravili pro své mladší spolužáky zajímavý program, který byl rozdělen na 16 různých stanovišť. Každé stanoviště bylo zaměřeno na jiné aktivity, některé spíše na sportovní, jiné na podporu spolupráce. Na žáky také čekalo mnoho velikonočních hádanek a úkolů. Na závěr si žáci namalovali křídami krásné velikonoční kraslice, upletli vlastní pomlázky a byla pro ně, za vzorné plnění úkolů, připravena bohatá velikonoční nadílka. Všichni jsme si celý den užili, a tak se těšíme na další společné akce, které nás v tomto školním roce ještě čekají.

M. Odehnalová, M. Halabrínová