MOTTO:

"Vzdělání by měly být vědomosti, které člověk vědomě chce, baví jej a váží si jich. Vědomosti, z kterých dokáže těžit a rozvíjet sebe i okolí. Vzdělání by neměly být slova k uspokojení učitelů a řádu, z kterého většinu zapomene, nebo se učíme proti své vůli a jediné co nám je útěchou je dobrá známka a pochvala, že jsme dokázali splnit kritéria."

Jaroslav Dušek

Základním právem každého dítěte kdekoliv na světě je právo na vzdělání. Každé dítě vyniká jinými schopnostmi, dovednostmi, zájmy a potřebami. Ne všechny děti jsou však schopny svým potřebám čelit bez obtíží.Tyto obtíže se pak zákonitě projeví v procesu pro děti nejčastějším, a to v procesu učení.

Zaměření školy

Výuka žáků

• se zdravotním postižením
  • s kombinovaným postižením
  • vzdělávací programy:

ŠVP pro žáky se středně těžkým mentálním postižením- ,, Cesta za poznáním"

ŠVP pro základní vzdělávání ,, Společně všechno zvládneme"

Nabídka naší školy

• speciální vyučovací metody a formy práce
  • tým speciálních pedagogů, kteří rozvíjí schopnosti a dovednosti žáků
  • každé dítě se stává úspěšným v rámci svých možností
  • individuální přístup
  • nízké počty žáků ve třídě
  • moderní vybavení školy
  • využití informačních a komunikačních technologií ve výuce
  • informovanost rodičů, možnost návštěvy školy
  • projektové vyučování a projektové dny
  • spolupráce s okolními školami
  • školní družina pro žáky 1. stupně

Po předchozí domluvě mohou školu navštívit zákonní zástupci žáků vzdělávajících se na jiných základních školách, a bylo jim doporučeno, aby se jejich dítě vzdělávalo podle § 16 odst. 9 školského zákona.

Zákonným zástupcům žáků budou poskytnuty veškeré informace týkající se vzdělávání na naší paragrafové škole, s možností pokračujícího studia navazujícího na typ naší školy, s možností se vyučit v oboru.  Přijít a prohlédnout si školu mohou společně se svými dětmi.

Vybavenost školy

•  interaktivní tabule v každé třídě
  • výukové programy pro I. i II. stupeň, interaktivní učebnice, pomůcky (Albi tužky)
  • počítače s připojením na internet, tablety a notebooky na procvičování učiva  v každé třídě