Zprávy z našich akcíSVP SPIRÁLA - V. TŘÍDA

 20. února 2024


V úterý zavítaly mezi nás do V. třídy (8. a 9. ročník) pracovnice SVP Spirála. Pomocí pěti aktivit nám pomohly nahlédnout na to, jak se nám společně (i každému zvlášť) ve třídě daří, kde jsou v komunikaci a spolupráci nějaké rezervy. Schopnost reflexe a nahlédnutí na své počínání je totiž klíčová pro život ve společenství. Díky věkovému rozložení dětí přišla "na přetřes" i témata vize osobního rozvoje, plánů, volby povolání, motivace a také zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí. Zábavné aktivity tak místy prolínaly s uvědoměním a také "aha momenty".

Děkujeme a na závěrečném shledání v květnu.


Za žáky V. třídy, Mgr. Anna Sobolová


SVP SPIRÁLA - V. TŘÍDA
SVP SPIRÁLA - V. TŘÍDA


ALKOHOLICI NA ŽIVO

 15. února 2024


Zůstat střízliví a pomáhat ostatním. Život přináší výzvy a problémy. Někdo jim čelí sám, někdo sáhne po berličce v podobě alkoholu. O nesprávnosti této volby nám ve čtvrtek 15.2. zavítali přednášet pánové Jirka a Bohouš ze společenství Alkoholici na živo. Představili nám svou podpůrnou činnost, aktivity a s velkou odvahou sdíleli své pohnuté osobní příběhy na cestě zpět k plnohodnotnému životu bez alkoholu. Zdůrazňovali nám, že je prioritní vytvářet během života síť bezpečných a podpůrných vztahů. A že ani když člověk klopýtne, nemusí doživotně trpět výčitkami, ale zkusit vzít osud do svých rukou a začít psát lepší životní příběh.

Děkujeme za návštěvu a přejeme vše dobré.


Žáci a učitelé 6.-9. třídyVÝSTAVA OBRAZŮ - KAPCAFÉ

 8. února 2024


Ve středu jsme byli na výstavě obrazů nazvané Malování pro radost v kavárně KapCafé. 

Tyto obrazy namalovaly 4 autorky a kamarádky z výtvarné skupiny Malování v Arše, které se pravidelně scházejí a učí se malovat různými technikami. Viděli jsme krásné obrazy lidí, zvířat a krajinky, které jsou namalovány suchým pastelem, akvarelem i olejovými barvami. 
Určitě si z toho vezmeme inspiraci a zkusíme ve výtvarné výchově být také "malíři a malířky".

Za I., II. a III. třídu zapsala Jindřiška Matysová

VÝSTAVA OBRAZŮ - KAPCAFÉ
VÝSTAVA OBRAZŮ - KAPCAFÉ
VÝSTAVA OBRAZŮ - KAPCAFÉ


VÁNOČNÍ BESÍDKA

 20. prosince 2023


V úterý 19. prosince proběhla vánoční besídka našich žáků.  V rámci besídky proběhli i tvořivé dílničky a návštěvníci si mohli zakoupit drobné výrobky našich žáků na vánočním jarmarku :) 


S přáním hezkého prožití vánočních svátků žáci a učitelé ZŠ Omlenická ♥

ADVENT V KNIHOVNĚ - 1. STUPEŇ

 8. prosince 2023


Na svátek Mikuláše jsme šli do knihovny na předvánoční besedu. Paní knihovnice s námi probírala tradice a zvyky v rodině a připravené úkoly a hádanky nás naladili na vánoční notu.

Prohlédli jsme si mnoho zajímavých knih s pohádkami a příběhy, které k nejkrásnějším svátkům v roce, kdy by nikdo neměl být sám, patří. Těšíme se na další zajímavé téma.

Za žáky 1.stupně, Mgr. Jindřiška Matysová 

ADVENT V KNIHOVNĚ - 1. STUPEŇ
ADVENT V KNIHOVNĚ - 1. STUPEŇ
ADVENT V KNIHOVNĚ - 1. STUPEŇ


ÚSPĚCH ŽÁKŮ - SOUTĚŽ VYČISTI LES

 10. prosince 2023


V září jsme se zapojili do soutěže "VYČISTI LES". Žáci z celé školy se vypravili do okolí Kaplice vybavení pytli na odpadky a uklízeli malebné lesy v okolí našeho krásného města. Vše jsme poctivě zdokumentovali a zapojili se do výše zmíněné soutěže. A hádejte co?  Stali jsme se jedněmi z vítězů. Škola tak získala k dispozici 10 000 Kč, které si společně jistě užijeme na nějakém pěkném výletě :)


Chcete to vidět na vlastní oči? Mrkněte sem:

Za žáky školy, Mgr. Daniela Vávrová
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - 2. STUPEŇ

 7. prosince 2023


Čekání lidé příliš nemilují. Ale očekávání Vánoc, to je jiná. Napětí, tajemství, radost v dětských očích a vlídný úsměv dospělých kouzlí v adventu neopakovatelnou atmosféru. S paní Urazilovou jsme si ve zdejší knihovně u tematických knih tuto náladu ještě umocnili. Kromě povídání o průběhu svátků v rodinách nás pobavil kvíz se zaměněnými slovy koled, hledačka rozdílů a volné prohlížení či nákup vyřazených knih. Ať i vám advent příjemně utíká (třeba zachumlaným u hezké knihy) ve světě laskavé fantazie.


Za žáky 2. stupně, Mgr. Anna Sobolová 


NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - 2. STUPEŇ
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - 2. STUPEŇ


LEŤ!ME VYSOKO - 1. STUPEŇ

 30. listopadu 2023


Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 jsme se vydali autobusem do Českých Budějovic na zážitkovou výstavu LEŤ!ME VYSOKO. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze světa létání a o tom, co všechno v přírodě a na světě létá.

Nejhezčí vzpomínky máme ale na to, jak jsme vyzkoušeli a rozhýbali některé stroje, pohladili si živé motýlky a ani fotokoutek nebyl k zahození :-)
Těšíme se na další výstavu!

Žáci z II. a III. třídy s třídními učitelkami

LEŤ!ME VYSOKO - 1. STUPEŇ
LEŤ!ME VYSOKO - 1. STUPEŇ
LEŤ!ME VYSOKO - 1. STUPEŇ


LEŤME VYSOKO - 2. STUPEŇ

 28. listopadu 2023


Dát snům křídla, pro pírko skákat, vznášet se blahem... lidé mají mnoho tužeb. Přání létat je naší realitou již více než sto let. Ale kolik inspirace a poznatků k tomu lidstvo potřebovalo získat (?). Leccos napoví interaktivní výstava Leťme vysoko na budějovickém výstavišti. Dne 27.11. ji navštívili žáci a žákyně 6.- 9.třídy. Mnoho věcí si mohli vyzkoušet a nakonec si fascinováni užili i stylové Motýlárium.Výstava trvá ještě do 3. prosince. 


Žáci 2. stupně


LEŤME VYSOKO - 2. STUPEŇ
LEŤME VYSOKO - 2. STUPEŇ
LEŤME VYSOKO - 2. STUPEŇ


ONLINE BEZPEČNOST

 24. listopadu 2023


Bezpečnost v on-line světě je velmi skloňované téma. Ohroženi jsou lidé všech věkových kategorií, děti a mládež možná ještě o něco více. S nástrahami stran financí, osobního bezpečí, zneužití osobních a citlivých údajů nás seznámili pracovníci krumlovského CPDM. Pomocí prezentace a mnoha poutavých příkladů se žáci 6.- 9. třídy dozvěděli, že v kyberprostoru obzvláště platí, že "není všechno zlato, co se třpytí". A že výhodu má ten, kdo uvažuje alespoň 3 kliky dopředu. Děkujeme a zase někdy naviděnou.


Za žáky 2. stupně, Mgr. Anna Sobolová