NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA II. ST

29.6.2022

21. června se žáci 2. stupně vypravili do Planetária v Českých Budějovicích. Pomocí moderních technologií jsme si mohli prohlédnout, jak vypadá noční obloha a jaké hvězdy a souhvězdí na ní můžeme pozorovat. "Vystoupili" jsme až do nebes a detailně si prohlédli celou naší galaxii i životodárnou hvězdu- Slunce. Největším lákadlem pro nás však byla návštěva kupole planetária, kde jsme si díky obřímu dalekohledu mohli prohlédnout povrch Slunce a vidět jednotlivé krátery. Kupole byla skutečně fascinující, dokázala se dokonce otáčet 🙂. Byl to vskutku nezapomenutelný zážitek. 


                                                                                                     Mgr. Daniela Vávrová
ONLINE BEZPEČNOST - PREVENCE

29.6.2022

Žijeme ve světě, který je obklopen moderními technologiemi. Téměř každý z nás denně používá mobilní telefon, notebook či tablet. Je proto zapotřebí se v tomto online světě chovat bezpečně, jelikož kromě zábavy je také plný nebezpečí. K tomu, abychom se zorientovali v možných nástrahách online světa nám pomohla beseda od Centra pro pomoc pro děti a mládež v Českém Krumlově. S paní lektorkou jsme si vysvětlili pojmy jako Trojský kůň nebo spam. Viry se totiž neobjevují jen v tom reálném světě, ale i v tom virtuálním. Je proto důležité se jim umět bránit. Pozornost jsme také věnovali kyberšikaně a kyberstalkingu. Stejně jako v reálném světě existují pravidla slušného chování, existují tato pravidla také v tom virtuálním skrývající se pod pojmem Netiketa. Věříme, že beseda byla pro žáky poučná a pomohla jim zorientovat se v možných nástrahách internetu. Děkujeme tímto paní lektorce za velmi zajímavou besedu a těšíme se na další setkání.
DEPO - I. ST. 15. 6.

29.6.2022

Dne 15. 6. I. a II. třída měla v DEPU připravené zábavné aktivity, které byly hlavně zaměřené na rozvíjení manuální zručnosti a na rozvíjení fantazie. Děti si vyrobily náramek nebo korále a přívěsek na klíče. Na závěr si děti zahraly hry. Děkujeme za přínosně strávené dopoledne.


                                                                                    Mgr. Ludmila šímová
NÁVŠTĚVA GRAFITOVÉHO DOLU III. A V. TŘÍDA

29.6.2022

Žáci 6., 8. a 9. třídy se vydali prozkoumat podzemí. Konkrétně grafitový důl v Českém Krumlově. Před samotným vstupem jsme byli vybaveni ochrannými pomůckami a světýlkem, jelikož v dole je tma. Přímo na místo nás dopravil důlní vláček. Po výstupu jsme se vydali důlními šachtami zpět na zemský povrch. Zažili jsme si opravdovou důlní tmu a dokonce jsme se i pomazali grafitem. Cestu zpět jsme si zpříjemnili zmrzlinou. Výlet byl parádní a těšíme se na další 🙂

  

                                                                                       Mgr. Daniela Vávrová

KRAJSKÁ DOPRAVNÍ POLICIE

10.6.2022

Rok se s rokem sešel a v pondělí 6.6. nás opět navštívila Krajská dopravní policie České Budějovice. Policisté žákům předvedli jejich povinnou výbavu i přístroje, které nepostradatelně patří k jejich práci (např. radar k měření rychlosti či testery na měření hladiny alkoholu a drog v krvi). Žáci si na vlastním těle vyzkoušeli, jak těžká je policejní vesta a helma. Radar k měření rychlosti prověřil rychlé nohy našich dětí :). Zároveň  si také mohli zblízka prohlédnout a vyzkoušet posezení v novém policejním autě a na policejní motorce. 

Touto cestou jim velice děkujeme za materiály k dopravní výchově a jejich přednášku.

                                                                                   

                                                                                 Žáci a učitelé ZŠ Omlenická

 
  Novější
Starší  

Nahoru