EXKURZE 8. A 9. ROČNÍKU DO SOU TRHOVÉ SVINY

23.11.2018

V pondělí 19. 11. vyrazili žáci 8. a 9. ročníku na exkurzi do SOU Trhové Sviny. Zde se dozvěděli veškeré informace o nabízených učebních oborech, prohlédli si celé učiliště včetně internátu  a navíc  pro ně bylo připraveno i malé pohoštění. Mgr. Jana Růžičková

KONZULTAČNÍ TÝDEN PRO RODIČE

9.11.2018

PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ- PŘEDNÁŠKA

15.11.2018

Spolupráce naší školy s MP Kaplice pokračuje i v letošním školním roce. Vedoucí strážník Martin Griga s dětmi z 1. stupně probíral bezpečnou cestu do školy a ze školy; více se pak věnoval starším žákům. S těmi diskutoval na téma šikana, kyberšikana, domácí násilí, týrání, návykové látky. Žáci se tak kromě jiného dozvěděli co je GDPR a seznámili se s novými zákony na ochranu osobních dat. Na oplátku pak panu Grigovi vyprávěli, co zažili v „Protidrogovém vlaku“, který navštívili v září.

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2018

9.11.2018

Ve čtvrtek 8. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili 24. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo, která proběhla na Výstavišti v Českých Budějovicích. Zde načerpali potřebné informace o nabízených studijních oborech všech středních škol i středních odborných učilišť, shlédli praktické ukázky jednotlivých oborů a dokonce u cukrářského oboru ochutnali připravenou ochutnávku. Výstava byla velmi zajímavá a žáci se zde dozvěděli mnoho informací, které jim jistě pomohou při výběru střední školy.

HALLOWEEN V NAŠÍ ŠKOLE

1.11.2018

Poslední říjnový den  v naší škole se malinko lišil od každodenního běžného vyučování, protože jsme slavili Halloween. Je to sice svátek, který se převážně slaví v USA, ale čím dál častěji už i u nás. Mezi znaky Halloweenu patří vyřezávané dýně, čarodějky, duchové, černé kočky, nejrůznější příšery, kostlivci, sovy, netopýři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

Ve škole jsme si nejprve přečetli něco o tomto svátku, poté jsme vyřezávali dýně, vyráběli v učebně výtvarné výchovy a také jsme plnili nejrůznější úkoly. Zařádili jsme si dokonce i v tělocvičně, ale asi nejvíce nás bavilo malování trochu netradičně nohou.:-) Samozřejmě jsme dostali i mnoho odměn v podobě nejrůznějších sladkostí. Žáci ZŠ Kaplice, Omlenická