JARNÍ TRHY V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

15.4.2019

V pátek 12. 4. 2019 jsme se s žáky I. třídy vypravili na výlet do Českých Budějovic. Hlavním lákadlem pro nás tentokrát byly Jarní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. I přes chladné počasí se na nás přenesla veselá a hravá jarní atmosféra, neboť jsme na trzích spatřili mnoho stánků s nejrůznějším zbožím. Děti velmi zaujaly prodejci se šperky, hračkami, ručně dělanými píšťalami, pomlázkami a jarními dekoracemi, ale také ti s různými pamlsky a dobrotami. Někteří neodolali známému pikadoru, jiní zase sáhli po koblížku s povidlovou náplní. Kromě trhů jsme také navštívili dětské hřiště na Sokolském ostrově a výlet jsme následně zakončili v Mcdonaldu, kde si každý objednal něco dobrého na zub. Pro některé to byla vůbec první návštěva mekáče, a proto i velký zážitek. Všichni jsme si celý den hezky užili, a tak se těšíme na další společný výlet, který by nás mě čekat v květnu. Žáci I. třídy

II.+III. TŘÍDA V ČESKÉM KRUMLOVĚ

15.4.2019

Za památkami a vybaveni dobrou náladou a teplým oblečením jsme ve čtvrtek 12. dubna vyrazili do našeho okresního města Český Krumlov. Náměstí, Latrán, zámek i zámecká zahrada nás i přes pošmourné počasí opět okouzlily. Nedojedenými svačinami jsme nakrmily kachny a ryby v zámeckém rybníce. Výlet jsme společně zhodnotili nad dortíkem v nově zrekonstruované cukrárně na náměstí. I přes nevlídné počasí jsme si naši výpravu užili. Žáci II. a III. třídy.

VELIKONOČNÍ PEČENÍ

12.4.2019

Velikonoce se již pomalu blíží, a tak na naší škole vrcholí i přípravy na náš VELIKONOČNÍ JARMARK (15. - 17. 4. 2019). S žáky první třídy jsme se proto pustili do pečení velikonočních vajíček z lineckého těsta, abyste se kromě ručních výrobků našich školáků mohli potěšit i něčím sladkým. A protože nás pečení vždy hodně baví, troufli jsme si kromě vajíček i na pečení tradičních Jidášků ve tvaru kuřátek. Na těch jsme si pak s dětmi společně pochutnali, abychom se zaslouženě odměnili za odvedenou práci. Budeme tedy moc rádi, pokud si na nás uděláte chvilku čas a těšíme se na viděnou na jarmarku.  Žáci I. třídy

POVÍDÁNÍ O KNIHÁCH - BESEDY V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ KAPLICE

10.4.2019

V dětském oddělení městské knihovny jsme se ve dvou etapách postupně vystřídaly všechny třídy. Paní Urazilová si pro nás připravila pěkné a hlavně zajímavé povídání o knihách, jejich historii a cestě knihy ke čtenáři. Ukázala nám úplně nejstarší knihu kaplické knihovny starou 150 let, kterou napsal p. Sedláček, a která pojednává o tvrzích v Jihočeském kraji.

A ještě nám ukázala  nejmenší knihu, které říkáme ,,kolibřík“. A protože kniha nemusí být psaná jen česky, tak si děti mohly prohlédnout různé druhy písma v jiných jazycích- hyeroglify, čínské písmo, arabské písmo. Víte,  že kaplická knihovna čítá celkem 55000 knih?

V druhé části besedy na děti čekala spousta úkolů, her, soutěží  a kvízů, které děti moc bavily. Paní knihovnici Urazilové tímto ještě jednou moc děkujeme. Byla skvělá jako vždycky a těšíme se na její další besedu.

ÚTERNÍ DOPOLEDNE V DEPU

10.4.2019

Další návštěva DEPA 9. 4. 2019: Lucie a Vendy tentokrát připravily pro naše žáky program s názvem Etiketa. Snažily se u dětí podpořit respekt k autoritám, společenským pravidlům, dětskému kolektivu, schopnost integrace do společnosti, tj. přijmout společenská pravidla a normy, umět se začlenit. Formou her se děti učily ohleduplnosti, empatii a zamyslely se nad společenskými pravidly. Děkujeme a těšíme se na další setkání!