OLYMPIJSKÝ DEN

22.6.2023

Léto - to je zábava, slunce a také pohyb. Datum 22.6. patřilo sportovnímu dni, kdy děti zdravě poměřovaly svoji fyzickou kondici. Sice bylo vedro, ale disciplíny jsme absolvovali v parku v příjemném stínu. Někteří ze sebe "vydolovali" obdivuhodné a pěkné výkony. Akcí se nesl duch fair play a podpory s obdivem. Nebylo poražených :-). Slanou tečkou za povedeným dnem bylo posezení v pizzerii, které si děti "vysloužily" jako odměnu za skvělé umístění v republikovém projektu "Zdravé zoubky". Sportu (a prázdninovým zážitkům) zdar :-)


IV. a V. třída
BEZPEČNOST PŘED PRÁZDNINAMI

21.6.2023

Ve středu 21.června jsme si povídali o bezpečném chování před prázdninami s panem strážníkem Martinem Grigou.

Připomněl nám mnoho věcí ohledně jízdy na kole, o bezpečnosti své i ostatních dětí, o tom jak se chovat doma , když tam nejsou rodiče a také o (ne)mluveni s cizími lidmi. Měli jsme možnost si scénkami různé situace vyzkoušet. Těšíme se na další setkání až zase budeme zpátky ve škole na podzim.

Žáci z 1.stupně
PROJEKTOVÝ DEN - SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

21.6.2023

S vařečkou kolem světa? Ano, jde to, i když jste ve cvičné kuchyňce v Kaplici :-). To si tak vyberete oblíbené dobroty ze světových kuchyní a států,o nichž jste se učili v zeměpisu. Domluvíte se, co, kdy kdo... Něco mícháte, něco odšťavíte, něco připálíte, něco polijete čokoládou a pak si užíváte společně u stolu. Hodně hezkých, i třeba chuťových zážitků v nastávajícím létu.   

 Žáci 8. a 9.třídy
HRADIŠŤSKÁ ROZHLEDNA

20.6.2023

V úterý 20. června jsme se vydali odvážné na turistický výšlap na rozhlednu v Hradišti nedaleko Blanska. Mysleli jsme, že to bude hračka, ale díky velkému horku už od rána, to byla cesta celkem náročná. Ještě že rozhledna je v lese, který nás báječně osvěžil. Vylezli jsme až nahoru a rozhlédli se po kraji až k Velešínu. Snědli jsme svačiny a vyluštili pár zálesáckých úkolů. Z kopce do školy jsme seběhli už veseleji a hurá domů a někam k vodě.


Žáci III.a IV.třídy 
HRAVÉ LAVIČKY ANEB DĚTI DĚTEM

20.6.2023

S děvčaty z 8. a 9. ročníku jsme se rozhodly – zpestřit si hodiny pracovní výchovy.

Vesele a hravě jsme vyzdobily lavičky v okolí naší školní budovy . Samozřejmě by se to neobešlo bez pomoci kluků, kteří nejdříve lavičkám pořídili nový podkladový nátěr.

Lavička jako inspirace k jednoduchým hrám pro děti - nejen naše, ale i družinové ze sousední školy „Fantovky“.


Hry typu: Pan Čáp ztratil čepičku

Cukr káva limonáda

Polívka se vaří.. atd

Honzo, vstávej


Tyto a obdobné hry si určitě každý z nás pamatuje ještě ze svého dětství.

„Dovolte dětem, aby ve hře objevily své silné stránky a staly se samy sebou.“ :)


Mgr. Milada Halabrínová
  Novější
Starší  

Nahoru