VÁNOČNÍ BESÍDKA

20.12.2023

V úterý 19. prosince proběhla vánoční besídka našich žáků.  V rámci besídky proběhli i tvořivé dílničky a návštěvníci si mohli zakoupit drobné výrobky našich žáků na vánočním jarmarku :)

S přáním hezkého prožití vánočních svátků žáci a učitelé ZŠ Omlenická ♥

ADVENT V KNIHOVNĚ - 1. STUPEŇ

8.12.2023

Na svátek Mikuláše jsme šli do knihovny na předvánoční besedu. Paní knihovnice s námi probírala tradice a zvyky v rodině a připravené úkoly a hádanky nás naladili na vánoční notu.

Prohlédli jsme si mnoho zajímavých knih s pohádkami a příběhy, které k nejkrásnějším svátkům v roce, kdy by nikdo neměl být sám, patří. Těšíme se na další zajímavé téma.

Za žáky 1.stupně, Mgr. Jindřiška Matysová

ÚSPĚCH ŽÁKŮ - SOUTĚŽ VYČISTI LES

10.12.2023

V září jsme se zapojili do soutěže "VYČISTI LES". Žáci z celé školy se vypravili do okolí Kaplice vybavení pytli na odpadky a uklízeli malebné lesy v okolí našeho krásného města. Vše jsme poctivě zdokumentovali a zapojili se do výše zmíněné soutěže. A hádejte co?  Stali jsme se jedněmi z vítězů. Škola tak získala k dispozici 10 000 Kč, které si společně jistě užijeme na nějakém pěkném výletě :)

Chcete to vidět na vlastní oči? Mrkněte sem:

Za žáky školy, Mgr. Daniela Vávrová

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - 2. STUPEŇ

7.12.2023

Čekání lidé příliš nemilují. Ale očekávání Vánoc, to je jiná. Napětí, tajemství, radost v dětských očích a vlídný úsměv dospělých kouzlí v adventu neopakovatelnou atmosféru. S paní Urazilovou jsme si ve zdejší knihovně u tematických knih tuto náladu ještě umocnili. Kromě povídání o průběhu svátků v rodinách nás pobavil kvíz se zaměněnými slovy koled, hledačka rozdílů a volné prohlížení či nákup vyřazených knih. Ať i vám advent příjemně utíká (třeba zachumlaným u hezké knihy) ve světě laskavé fantazie.

Za žáky 2. stupně, Mgr. Anna Sobolová

LEŤ!ME VYSOKO - 1. STUPEŇ

30.11.2023

Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 jsme se vydali autobusem do Českých Budějovic na zážitkovou výstavu LEŤ!ME VYSOKO. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze světa létání a o tom, co všechno v přírodě a na světě létá.

Nejhezčí vzpomínky máme ale na to, jak jsme vyzkoušeli a rozhýbali některé stroje, pohladili si živé motýlky a ani fotokoutek nebyl k zahození :-)
Těšíme se na další výstavu!

Žáci z II. a III. třídy s třídními učitelkami