NÁVŠTĚVA ZAHRADNICTVÍ A RYBÁRNY MOSTKY - TRADICE A ŘEMESLO

27.3.2024

Ve středu 27. března jsme vyrazili na návštěvu zahradnictví a rybárny, abychom na vlastní oči spatřili ukázkové příklady udržitelných ekologicky čistých a soběstačných provozů. Ke svému cíli jsme všichni, tedy celý druhý stupeň, šlapali poctivě cestou necestou až na Suchý vrch (Blaničák) a odtud „zkratkou“ na místo určení.

V zahradnictví, které jsme důkladně prolezli, jsme obdivovali krásně vedený provoz, rozmanité rostliny a přírodní produkty i živý zvěřinec a seznámili se tak s vzorovou činností člověka v souladu s přírodou v čistém bezodpadovém provozu a s příkladem tradičního řemesla, pěstování rostlin a chovu domácích zvířat.

Následně v rybárně jsme viděli spoustu pěkných ryb, na některé si i sáhli a pochopili jsme, že chov ryb jako tradiční řemeslo opět reprezentuje čistý soběstačný provoz produkující ryby nejen pro obnovu populace ve volné přírodě například vysazováním úhořího monté pod záštitou EU, ale také jako důležitou složku zdravého jídelníčku pro podporu zdravého životního stylu.

Příjemně unaveni jsme se pak vrátili do školy. Po cestě tam i zpět bylo veselo, počasí nám přálo a celá akce se krásně vydařila.

A teď se už těšíme na velikonoční prázdniny.

Za žáky 2. stupně, Mgr. Ivan Hájek

VELIKONOČNÍ PEČENÍ

27.3.2024

Před velikonočními svátky jsme zadělali a upekli z kynutého těsta jidáše a také si pochutnali na tvarohovém mazanci. Než se nám to všechno upeklo, krátili jsme si čas házením na cíl - naši velikonoční slepičku.

Byla to dobrota dobrota :)

Žáci I., II. třídy

PLETENÍ POMLÁZKY

24.3.2024

V úterý 24. března před velikonocemi se celý druhý stupeň s chutí pustil do pletení pomlázek. Z předem připravených prutů jsme si všichni vyzkoušeli uplést pomlázku z „osmi“. Již pletení rukojeti ukázalo, že to nebude snadné. Prsty bolely, pruty utíkaly a neposlouchaly. Nakonec jsme po dvouhodinovém úsilí jeden každý upletli „skoropomlázku“ a pak jsme po sobě pěkně uklidili.

Pomlázka nám opravdu dala zabrat, ale již víme jak na „ TO “ a tak vesele do velikonoc.

Za žáky 2. stupně, Mgr. Ivan Hájek

NOC S ANDERSENEM

22.3.2024

Stejně jako v loňském roce jsme i letos ve škole oslavili narození spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Sešli jsme se ve čtvrtek 21. března v 18 hodin a pustili se do připraveného programu. Poslechli jsme si vybrané pohádky a následně k nim plnili úkoly a vytvářeli výrobky. Během programu na nás ale čekala i příprava večeře. Každý jsme si ji ale museli připravit sám, o to víc nám chutnala :) Po pohádkách a večeři na nás čekaly pelíšky. Zachumlali jsme se, paní učitelka nám na dobrou noc přečetla pohádku O princezně na hrášku a kdo chtěl, dostal hrášek pod polšátř, aby si taky spal jako princezna :)

Ráno na nás čekala královská snídaně - perník politý čokoládou a hromada čerstvého ovoce (za tuto snídani a spoustu dalších dobrot moc děkujeme paní Hricákové:))

Moc jsme si to všichni užili a usilovně přemlouváme paní učitelky k další přespávačce ve škole :)

Nadšení žáci I., II. a III. třídy

GALERIE NA ŠTAFLÍCH - BEZPEČNÝ DOMOV

4.3.2024

Naši žáci a žákyně se i letos zapojili do soutěže dobrovolných hasičů.Tentokrát s podtitulem "Bezpečný domov". Měli zvěčnit nelehkou vizi domova, který není skrytou pastí, kde se minimalizuje riziko zranění lidí i zvířat. Všichni víme, jak málo někdy stačí k neštěstí. Během malé vernisáže v "Galerii  na štaflích " mohli všichni ze školy hlasovat pro ty nejpovedenější výtvory, které pan hasič Kučera odešle do krajského kola.

Děkujeme za hezké příspěvky a nezbývá než přát hodně úspěchů.