VÁNOČNÍ PEČENÍ A TRADICE V 7.a 9. TŘÍDĚ

18.12.2020

K Vánocům neodmyslitelně patří pečení všelijakých dobrot. K této tradici se připojili také žáci 7. a 9. třídy. Společně upekli mrkvový dort s lahodnou smetanovou polevou. Všichni jsme si moc pochutnali  V pátek jsem si v rámci třídnických hodin udělali pohodové vánoční dopoledne, které provázely dobroty i tradice. K tomu jsme si pustili film a všichni jsme si to moc užili. Mgr. Daniela Vávrová
VÁNOCE V I. TŘÍDĚ - 18. 12.

18.12.2020

Dnes jsme se sešli s žáky ve třídě v tomto roce naposledy, a proto jsme si společně udělali malý Štědrý den. Každý z žáků donesl z domova trochu cukroví a my připravili vánoční čaj a kakao. Společně jsme si na cukroví pochutnali a přečetli si Vánoční příběh o zrození Ježíška. Poté jsme si vyrobili lodičky z ořechů a svíček, abychom zjistili, jak se budeme mít v příštím roce. Po lodičkách jsem si zahráli ještě nějaké slovní hry, ale protože byly již děti netrpělivé, rozdali jsem si dárečky, které se ráno objevily pod vánočním stromečkem. Žáci měli z dárků velkou radost, zejména ze stolních her, které nám přibyly do sbírky ve třídě. Zbytek dne jsme tedy strávili hraním těchto her a sledováním vánoční pohádky. Děkujeme všem rodičům za dárečky, které nám s dětmi dali, udělali nám velkou radost. Zároveň Vám děkujeme za celoroční podporu i práci s dětmi doma. Jsme vděční za kolektiv, který v naší třídě máme a kterého jste i Vy součástí. Na závěr bychom chtěli popřát všem rodičům i žákům do nového roku 2021 jen to nejlepší a hlavně zdraví, které všichni potřebujeme nejvíce.   

               třídní učitelka Mgr. Petra Mašková a asist. pedagoga Ivanka Šišková
VÁNOČNÍ PEČENÍ III. TŘÍDA

18.12.2020

Také žáci 6. ročníku pekli se svou třídní učitelkou vánoční cukroví. Školu tak rozvoněla skořicová kolečka obalovaná v cukru. A protože napekly plnou mísu, vzaly děti ochutnat pár kousků cukroví i domů. Mgr. Dagmar Kovaříková
VÁNOČNÍ PEČENÍ V I. TŘÍDĚ

18.12.2020

I letos jsme si našli chvíli na vánoční zvyky a tradice. K těm neodmyslitelně patří i pečení vánočního cukroví. Protože nám žáci v průběhu prosince hlásili, že pilně pekli cukroví doma se svými rodiči, pustili jsme se ve třídě do pečení vánočky. Nejprve jsme společnými silami zadělali těsto, které potřebovalo dostatek času na kynutí a v průběhu čekání jsme si vyprávěli o vánočních zvycích a o tom, jak každý z nás prožívá Štědrý den doma. Jelikož se nám letos s těstem zadařilo, upekli jsme dokonce hned tři vánočky. S hrnečkem horkého kakaa jsme si pak na vánočce pochutnali u vánoční pohádky.


Mgr. Petra Mašková, Ivanka Šišková a žáci I. třídy
VÁNOČNÍ PEČENÍ V 8. TŘÍDĚ

18.12.2020

Ve čtvrtek 17.12. jsme si udělali třídnickou dvouhodinovku a vrhli jsme na předvánoční pečení. Ve třídě jsme  se domluvili, že upečeme jak sladké cukroví, tak slané pečivo. Z listového těsta jsme nepekli typické šneky, ale vánoční stromečky, náplní byla šunka, sýr a kečup. Ze zbylého těsta se upekly hvězdičky. Na páteční posezení se upeklo barevné linecké cukroví s domácí rybízovou marmeládou. 

Těšíme se na Vánoce! Třídní učitelka Gabriela Schicková, asistentka pedagoga Kateřina Halabrínová
  Novější
Starší  

Nahoru