DĚTSKÁ JÓGA - POZVOLNÝ RELAX, PROTAŽENÍ A MEDITACE S DĚTMI :)

12.1.2023

Rozběh nového roku 2023 pěkně pomalinku - dětská jóga v naší nové relaxační místnosti.

Co je to dětská jóga? Jóga pro děti je forma jógy, která je určena speciálně pro děti. Zahrnuje pózy jak zvýšit pevnost, pružnost a koordinaci. Nám se to pěkně daří, jsme šikulky :)


Žáci I. a II. třídy
PTAČÍ HODINKA

9.1.2023

Jako každoročně počátkem ledna Česká společnost ornitologická vyhlásila již pátý ročník „ptačí hodinky“. Co je cílem této akce? Pozorovat po dobu 60 minut krmítko na okně, v zahradě, v parku, na procházce a spočítat nejvyšší počet ptáků, kteří se v této době pohybují ať už na krmítku nebo v jeho okolí.

Důležitým úkolem pro nás bylo opeřence nalákat na krmítko, proto jsme začali už od konce listopadu ptáčky přikrmovat slunečnicovými semínky a pilně v tom pokračujeme i nadále. Zatím ještě v přírodě o potravu nouzi nemají, ale zima zdaleka není u konce, a proto jsme si hodiny pracovní výchovy zpestřili výrobou přírodních krmítek z pomerančů a upcyklací starých hrnků vznikla praktická krmítka.


Mgr. Milada Halabrínová
PEČENÍ VÁNOČKY - II. TŘÍDA

21.12.2022

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří vánočka. Proto jsme se rozhodli, že si taky nějakou společně upečeme. 

Ráno během první hodiny, jsme byli v kuchyňce a připravili si těsto. Poté jsme ho nechali hezky kynout a odpočívat a čtvrtou vyučovací hodinu jsme se vrhli na pletení a pečení. Každý z nás si upletl vlastní malou vánočku ze čtyř pramenů ale také jsme upekli jednu velikou, kterou jsme druhý den snědli a uvařili si k ní i kakao. Pečení nás moc bavilo a už se těšíme na masopust a pečení koblížků, protože těsto už máme natrénované :)


Žáci II. třídy
PEČENÍ - IV. TŘÍDA

19.12.2022

Advent je neodmyslitelně spjatý s pečením cukroví. Abychom si čekání na Ježíška zpříjemnili, připravili jsme si společně sladké pohoštění. Pustili jsme se do přípravy vosích úlů, na kterých jsme si poté společně pochutnali. Mňam :) 


Mgr. Daniela Vávrová
VÁNOČKA - I. TŘÍDA

19.12.2022

Jako každý rok, tak i tento jsme si zadělali a upekli dvě vánočky. Jedna byla zadělána ze špaldové mouky a druhá z hladké pšeničné mouky.  Pořádně jsme si je nazdobili – mandle, rozinky, nechali pořádně vykynout a pak upekli. K vánočce jsme si uvařili pořádný kotel kakaa, mňam, to byla dobrota.

Podle historických tradic, se vánočka pekla s devíti dlouhých pramenů. Spodní část byla ze čtyř pruhů, které byly symbolem slunce, vody, vzduchu a země. Prameny uprostřed byly tři a symbolizovaly lidský rozum, cit a vůli. Nahoře byl pletenec ze dvou pramenů a představoval spojení lásky a vědění.

Přejeme Vám krásné vánoční svátky:)

                                                                                 Žáci I.třídy
  Novější
Starší  

Nahoru