10.1.2019

kh

PROJEKTOVÝ DEN EVVO- ZA ZVÍŘÁTKY DO LESA

21.1.2019

Zima je časem odpočinku, zastavení, klidu.  Umí být krásná a okouzlující, ale i drsná a nelítostná. Všude vládne hluboké zimní ticho. Slunečné a mrazivé dny nás lákají k procházkám přírodou. Ve sněhových závějích můžeme objevovat stopy zvířat. Zima však přináší strádání a hlad všem zvířatům bez rozdílu. Proto je potřeba, aby se člověk v tuto dobu o zvěř pravidelně staral. Proto i my jsme se vypravili za zvířaty do lesa. Vybavili se teplým oblečením a obutím, „Zápisníkem mladého stopaře“, aby nám neunikla ani jedna stopa a samozřejmě zásobami krmení pro zvířátka a ptactvo.

Děti byly šikovné, přinesly jablíčka, mrkve, tvrdé pečivo, dokonce pšenici a lojové koule a mohlo se vyrazit do terénu. Stop jsme cestou potkaly opravdu mnoho  psích, „člověčích“, automobilových, ale také srnčích, zaječích, vrabčích, apod… .

Ale děti ví, že není stopa jako stopa a tak si všímaly nejen otisků, tlapek a pařátků, ale i okousané kůry stromů, zvířecího trusu, ohryzaných šišek, myších děr a ptačích hnízd.

Pár zvířátek jsme cestou potkali. Byli to hlavně ptáci: vrabci, sýkory, hýlové, kroužící poštolka a dokonce i volavka popelavá.

Cestou jsme ověsili strom ptačími dobrotami a naplnili krmelec pro ostatní zvířátka až po kraj.

Tím byla naše mise naplněna a mohli jsme se vrátit zpět do školy promrzlí, mokří, ale spokojení, že jsme udělali dobrou věc. :-)

PF 2019

PŘEDVÁNOČNÍ KINO

20.12.2018

Ve čtvrtek 20. 12. vyrazili žáci naší školy do místního kina na film ,, Králíček Petr“, který se všem moc líbil. :-)

NÁVŠTĚVA DIVADLA ČESKÉ BUDĚJOVICE

20.12.2018

Po vydařené vánoční besídce se žáci I. třídy vydali v úterý 18. 12. 2018 na divadelní představení do Českých Budějovic. Před návštěvou divadla jsme zavítali do katedrály svatého Mikuláše, kde mnozí z nás byli vůbec poprvé. Žáky jsme proto provedli hlavními částmi katedrály a na všechny z nás dolehla její jedinečná atmosféra. Poté jsme stihli také krátkou prohlídku vánočních trhů na náměstí Přemysla Otakara II., kde jsme se pokochali hlavním vánočním stromečkem, ale i rozsáhlým dřevěným betlémem. Nakonec se většina dětí odměnila teplým pikadorem a také jsme si ve zvonici tiše vyslovili naše tajná přání. Pak už nás čekalo samotné divadlo, které bylo velmi působivé. Bylo plné barevných masek, vizuálních efektů a živé hudby a někteří z nás sledovali hru přímo se „zatajeným dechem“. Snad se zase brzy do krajského města podíváme, abychom mohli poznat jeho další zajímavou část.   Žáci I. třídy.