PLAVECKÝ VÝCVIK – ZVONEC A KONEC :)

8.11.2022

V úterý 8.11.2022 byla naše poslední hodina plavání, děti si jí užily se vším všudy. Nejprve proběhly závody v jednotlivých skupinách, kde mezi s sebou změřily své síly a pak následovala volná zábava při diskotékové muzice.

Ze závodů jsme přivezly tyto cenné kovy:

1.místo Kryštof Mottl

2.místo Laura Halasová

a dvě 3. místa Matěj Švec a Markétka Bílková.

MOC VÁM GRATULUJEME, ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY :)

Tak už je konec našemu plavání, jsme smutní, bude se nám moc stýskat, bylo to moc fajn:).

A děkujeme ZŠ BENEŠOV NAD ČERNOU za společnou dopravu.

Žáci I.stupně , Šišková I., Mgr. Matysová J.

VÝSTAVA HEYDRICHIÁDA A OHLASY LIDICKÉ TRAGÉDIE

2.11.2022

Dne 2. listopadu jsme se vypravili do budovy MěÚ v Českém Krumlově na výstavu  Heydrichiáda a Ohlasy lidické tragédie. Tu pořádalo ve spolupráci s  lidickým památníkem CPDM, o.p.s..Český Krumlov. Celou událost nám  poutavě líčil (a také zodpovídal dotazy dětí) pan Čermák, kterému touto cestou děkujeme za pozvání. Na mnoha panelech s dobovými fotografiemi dětem poodhalil temné pozadí ohavného činu. Ten měl, můžeme to snad tvrdit, nejen národní, ale i světový dopad. Příběh Lidic nenechal děti chladnými a ještě cestou ze školy jsme s některými debatovali. Výstava nám připomněla dávnou pravdu: že válka ovlivňuje život doslova všech (civilisté byli v tomto případě hrůznými obětmi).  Je dobré nezapomínat, a to ani po 80 letech.
Abychom neměli den naplněný jen pochmurnými zážitky, zavítali jsme ještě do FILM LEGENDS MUSEUM. Mohli jsme si tak potřást rukou třeba s Harry Pottrem nebo Vetřelcem:-). Doporučujeme :-)

A. Sobolová a osmáci s deváťáky

MÁME RÁDI ZVÍŘATA - PROJEKTOVÝ DEN EVVO

31.10.2022

Napadlo vás někdy, jak by náš svět vypadal bez zvířat ?

Dokážete si představit Zemi bez ptačího zpěvu, bez ryb v oceánech a nebo nedejbože bez našich domácích mazlíčků, kteří dělají naše životy každý den krásnější?

Vždyť zvířata jsou tak fascinující svou různorodostí, svým vzhledem, způsobem života a instinkty, že nás i v této hektické době stále dokáží přimět a zastavit a jen tiše pozorovat.

Proto jsme se rozhodli alespoň jeden den věnovat právě jim. Prostřednictvím čtenářské gramotnosti ve formě připraveného textu a pracovních listů si žáci obohatili a rozšířili slovní zásobu, samozřejmě zábavnou formou. Poté se společně podíleli na získání informací a zajímavostí „o svém zvířeti“, které zpracovávali formou plakátku. Na chodbě školy je čekala řada zábavných a zároveň vědomostních úkolů z živočišné říše. Hravou formou pomocí hry „Žeru Tě“ se seznámili s potravními řetězci, pomocí dřevěných kostek s vývojem některých zvířat apod.

Nakonec se žáci vypravili na krátkou procházku se zvířecí hledačkou a cestou zaznamenávali živé tvory podle konkrétních indícií. K tomuto tématu žáky čeká ještě v následujícím měsíci beseda v městské knihovně a program EVVO „ Ze života ježka“.

Mgr. Milada Halabrínová

PLAVECKÝ VÝCVIK

31.10.2022

Během měsíce září se nám rozběhl plavecký kurz v Českém Krumlově. Jezdíme každé úterý a pomalinku míříme do finále. Vody se nebojíme, skáčeme, plaveme, užíváme si to :) Kurz nám končí 8.11.2022.

Plavci I., II. a III. třídy

PODZIM – KAŠTANY, PODZIMNÍ VĚNEC

21.10.2022

Máme nádherný podzim, stromy jsou krásné barevné, dozrávají kaštany, sluníčko má stále velkou sílu. Vydali jsme se na sběr kaštanů a listí. V družině nám Sárinka vyrobila krásný podzimní věnec z barevného listí.

I. třída speciální, družina