CHOVATELSKÁ VÝSTAVA-KAPLICKÝ UŠÁK

23.9.2019

V pátek 20. září jsme celá škola vyrazili do místního parku na již druhý ročník chovatelské výstavy ,,Kaplický ušák“. Stejně jako v loňském roce byla výstava plná drobného domácího zvířectva, a zemědělských strojů, které jsme měli možnost si prohlédnout. Výstava se nám moc líbila.

DEN ČISTÉ MOBILITY 19.9. 2019

23.9.2019

Žáci devátých ročníků již potřetí navštívili akci "Den čisté mobility", dříve "Den bez aut". Akce pořádaná na českobudějovické náplavce byla spíše zaměřená na mladší žáky, ale i ti starší si přišli na své: prohlédli si malé elektromobily, vyzkoušeli jízdu na elektrokoloběžce, pustili se na překážkovou dráhu s "opileckými" i "drogovými " brýlemi. Je jen škoda, že neviděli slibovaný vůz Tesla..... Ale co nás těší nejvíce? Naše děti dostaly velikánskou pochvalu od pracovnic ČČK za své znalosti!!! Mgr. Dagmar Kovaříková

PROJEKTOVÝ DEN EVVO- HOUBOVÝ DEN

20.9.2019

Projekt ,,Houbový den“ proběhl ve středu 18. 09. 2019 v rámci celé školy po jednotlivých třídách pod vedením třídních učitelů.

Během dopoledne se žáci seznamovali teoreticky pomocí pracovních listů, knih, atlasů hub s houbami a ekosystémem les. Součástí dopolední přípravy byla i čtenářská gramotnost v podobě textu ,,Proč houby nesmekají klobouky“ a řada praktických úkolů jako přiřazování názvů hub k jejich modelům, popis houby, třídění na jedlé, nejedlé a jedovaté…, houbové  pexeso, houbové puzzle, přesmyčky, hádanky a křížovky. Pomocí ,,houbařského kvízu“ si žáci ověřili, zda jsou připraveni vyrazit do lesa na houby.

Po velké přestávce třídy ,,vyfasovaly“ košíky, tašky na houby a průkazy ,,Ochránce lesa“ a vyrazili do skutečného voňavého a prosluněného lesa. Cestou si všímaly nejen hub, ale také rostlin, stromů a živočichů, které potkaly, ale také odpadků a nepořádku, který do lesa a přírody rozhodně nepatří. :-(

Hub jsme moc nenasbírali, až na pěkně rostlého Kotrče kadeřavého, ale spoustu jsme jich určili pomocí kapesního atlasu hub či moderní aplikace v mobilu, kterou měl Dominik Szabo. Mimo to jsme si přinesli mnoho přírodnin, a tak máme co vytvářet v hodinách PV a VV. Už máme v plánu malovat prapodivné houby a šít z látky mochomůrky. A ještě jedna věc: Slíbili jsme si, že se do lesa ještě jednou vrátíme a trochu mu odpomůžeme od nepořádku, kterým ho lidé zaneřádili.

Mgr. Milada Halabrínová

PLANETA ZEMĚ 3000- KOLUMBIE, RÁJ SLASTI A NEŘESTI

12.9.2019

Ve čtvrtek 12. září navštívili žáci 2. stupně místní kino, kde je po roce opět čekal program z cyklu Planeta Země 3000. Tentokrát na téma Kolumbie –ráj slasti a neřesti.

Kolumbie je zemí dobrodružných příběhů, přírodních krás a úžasných lidí.  Vydali jsme se společně s cestovateli na cestu po této zajímavé zemi a zažili s nimi prostřednictvím plátna dobrodružnou cestu pralesem amazonské nížiny, viděli jsme duhovou řeku, ztracené město a poznali život kmene jaguářích lidí.

Celý program byl opět velmi pestrý a dozvěděli jsme se díky němu mnoho zajímavých informací. Zároveň se nám všem moc líbil a už se moc těšíme za rok na další krásné místo, kterým bude Senegal.

KONZULTAČNÍ TÝDEN PRO RODIČE -9.-13. ZÁŘÍ 2019

2.9.2019