PŘÍJEZD SVATÉHO MARTINA NA BÍLÉM KONI

11.11.2019

Stejně jako v loňském roce, tak i letos 11. listopadu přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut přijel na kaplické náměstí Svatý Martin na bílém koni. A letos dokonce dostál svého slibu a přinesl nám již s předstihem trošku sněhu. Všichni přítomní včetně našich žáků si poslechli legendu o Svatém Martinovi a dokonce se dozvěděli něco o svatomartinském víně, který k jeho příjezdu taktéž tradičně patří. Děti pak využily možnost si bělouše nejen pohladit, ale i  nakrmit připravenými kousky jablek, za což dostaly i sladkou odměnu. :-)

VEŠ DĚTSKÁ ( ZDRAVOVĚDA- ČISTOTA A HYGIENA)

10.11.2019

V naší škole se uskutečnilo projektové vyučování ze zdravovědy na věčně aktuální téma ,,Veš dětská“. Děti byly seznámeny s tím, že veš je cizopasný hmyz, dozvěděly se rozdíl mezi ní a hnidou a seznámily se s jejím vývojem i možným přenosem. Zároveň se dozvěděly jaká je prevence proti výskytu vší a jaká opatření je třeba udělat i doma, aby došlo k jejich likvidaci. Rovněž zjistily, co všechno na vši nezabírá a co se tedy nemá používat.

Díky projektovému vyučování se tak děti dozvěděly mnoho nových a zajímavých informací a  dokonce si prohlédly i hřeben ,,všiváček". V závěru si přečetly pohádku ,,O nečesaných vláskách" z knihy ,,A pak se to stalo!" Následovala omalovánka s možností doplnění o komiks. Celé téma bylo uzavřeno diskuzí na dané téma. Mgr. Gabriela Schicková

TVOŘIVÝ PŘÍRODOPIS A DĚJEPIS

10.11.2019

Naukové předměty si často zpestřujeme tvořením k probíranému učivu. V osmém ročníku si žáci k tématu ,,Orgánové soustavy“ vytvořili kosterní soustavu s vlastní podobiznou. V šestém ročníku pak k tématu ,,Pravěk“ tvořili nástěnné malby s rytinou, kdy na kartonový papír si prsty rozetřeli modelínu a pomocí špejle vyryli pravěká zvířata.

Rozhodně  budeme tvořit i nadále, protože je to výborný způsob, jak si učivo lépe zapamatovat. Mgr. Gabiela Schicková

7. ROČNÍK ČTE HARRYHO POTTERA

10.11.2019

V měsíci září jsme se s žáky sedmého ročníku rozhodli, že každý pátek 1x za 14 dní si v hodině literární výchovy budeme společně číst vybranou knihu. Žáci se shodly na knize ,,Harry Potter a Kámen mudrců" s krásnými ilustracemi. Při četbě mohou jen poslouchat nebo si i vybarvovat tematické omalovánky. Učí se tak nejen naslouchat čtenému textu ale i rozvíjet svou vlastní fantazii. Mgr. Gabriela Schicková

VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2019

10.11.2019

Ve čtvrtek 7. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku vypravili na výstaviště v Českých Budějovicích. Jejich cílem byl již 24. ročník unikátní výstavy Vzdělání a řemeslo, která je největší prezentací středních škol a učilišť v Jižních Čechách. Žáci tak měli možnost seznámit se s nabídkou jednotlivých škol někde i včetně praktických ukázek.

Výstava byla jako vždy velmi inspirativní a věříme, že našim žákům poskytla potřebné informace při rozhodování o jejich dalším studiu. Mgr. Daniela Vávrová, Mgr. Dagmar Kovaříková