PODZIMNÍ LAMPIČKA A DĚTI Z DRUŽINY

12.10.2020

Ve čtvrtek 8. října si děti v družině vyrobily krásnou podzimní lampičku z usušených javorových listů. Usušené listy nalepily na velkou sklenici a znovu přetřely lepidlem. Matyáš si vyrobil malou lampičku i domů pro maminku.  Každé ráno jí pěkně rozsvítíme naší malé Kristýnce, která je první ve školní družině.  Krásný podzim přejí děti z družinyJ. Ivana Šišková

HONZÍKOVA OSLAVA 18. NAROZENIN

8.10.2020

I letos jsme mohli díky podpoře rodičů Chýnových uspořádat narozeninovou oslavu pro našeho Honzíka. Čas letí opravdu rychle, a tak jsme letos společně oslavili už 18. narozeniny (bohužel pro naši třídu tedy poslední společné). Od rána jsme se s žáky pustili do příprav a společnými silami připravili patřičnou hostinu - řízky s bramborovým salátem a Míša řezy. Spolužáci měli pro Honzíka připravená blahopřání, za což je všechny ještě jednou chválím. Myslím, že jsme si oslavu hezky užili. Důkazem byly poloprázdné talíře a spokojené mručení u sledování pohádky, kterou jsme si pustili na Honzíkovo přání. Honzíku, ještě jednou Ti všichni přejeme do života jen to nejlepší, hlavně zdraví a samé hodné lidi kolem Tebe, kteří Ti budou oporou a Ty jim dobrým kamarádem jako jsi nám všem. Máme Tě rádi!!!.

Žáci 1. třídy, paní uč. Peťa a Ivanka

ŠKOLNÍ STROM

7.10.2020

Již každoročně už zhruba 3 roky se koruna našeho školního stromu rozrůstá o nové listy v podobě jedinečného otisku dlaně našich žáků. Stejně tak je tomu  i v letošním roce, kdy máme poměrně mnoho nově příchozích žáků, a proto také každý z nich svou dlaní ozdobil a rozšířil jeho barevnou korunu.

OMEZENÍ ZPĚVU A SPORTOVNÍCH ČINNOSTÍ

6.10.2020

Na základě nařízením Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje č. 3/2020 ze dne 1.10.2020 se s účinností od 5. října 2020 do 18 října 2020  nařizuje omezení zpěvu a sportovních činností. Výuka hudební výchovy a tělesné výchovy bude probíhat podle rozvrhu, dojde pouze k omezení některých činností, které mohou být nebezpečné při epidemickém šíření infekčního onemocnění.

VZPoura ÚRAZŮM

1.10.2020

Naše zdraví je to nejcennější, co v našem životě máme. Je důležité jej ochraňovat a pečovat o něj. Právě ochrana zdraví a prevence úrazů patří mezi cíle projektu "Vzpoura úrazům" od Všeobecné zdravotní pojišťovny. Pracovníci VZP přišli již podruhé k nám do školy, aby žáky seznámili se svými vlastními příběhy a poučili je o prevenci před úrazy.

Tentokrát nás navštívili vozíčkáři Jarmila a Jan. Žáci  napjatě poslouchali jejich životní příběhy i to, jak se se svými nelehkými osudy popasovali. Pracovníci je navíc seznámili i s tím, jakými různými způsoby se člověk může dostat na invalidní vozík. Jan i Jarmila velmi poutavě hovořili o rizikových situacích a jak jim předcházet. Žáci kladli velmi zvídavé otázky, ze kterých bylo patrné, že jim oblast ochrany zdraví a prevence úrazů není lhostejná.

Velmi děkujeme pracovníkům za jejich návštěvu a poutavé povídání. Přejeme jim mnoho úspěchů a i přes nelehký životní osud stále optimistický náhled na svět.