IZS 23. 5. 2019

24.5.2019

Každý rok pořádá OSPOD MěÚ Kaplice akci, na které dětem kaplických škol představuje složky Integrovaného záchranného systému. A protože jsme škola, která má o málo větší počet žáků jako má třída jiné základní školy, mohou se této akce zúčastnit všechny naše děti. Chceme proto poděkovat Bc. Jiřímu Kolínovi, vedoucímu OSPOD MěÚ Kaplice, npor. Mgr. Jiřímu Kalinovi, zástupci velitele OO PČR Kaplice, Martinovi Grigovi, vedoucímu strážníkovi MP Kaplice, npor. Bc. Pavlovi Vejvarovi, veliteli HZS Kaplice, nprap. Davidovi Vráželovi, členu pořádkových jednotek PČR i kynologům PČR a členům Záchranné služby. Množství dotazů našich dětí svědčí o jejich zájmu o IZS. A nás pedagogy těší, že žáci mají slušné znalosti v této oblasti.Mgr. Dagmar Kovaříková- ŠMP

DOPOLEDNE S KRAJSKOU DOPRAVNÍ POLICIÍ

23.5.2019

Rok se s rokem sešel a ve středu  22. května  nás opět přijela navštívit Krajská dopravní policie České Budějovice. Policisté žákům předvedli jejich povinnou výbavu i přístroje, které nepostradatelně patří k jejich práci (např. radar k měření rychlosti či testery na měření hladiny alkoholu a drog v krvi.)Žáci si také mohli zblízka prohlédnout a vyzkoušet posezení v novém policejním autě a motorce. Názornou výukou nás prováděli podpraporčík Roman Zabilka a praporčík Jiří Hovorka z oddělení silničního dohledu KŘP JČK. Touto cestou zmiňovaným policistům velice děkujeme za krásné dopoledne a hlavně za nové poznatky.  Žáci a učitele ZŠ Omlenická

ZÁLESÁCKÝ DEN

20.5.2019

Zálesácký den jsme si naplánovali na pátek 17. 5. 2019. Ještě den před tím lilo jako z konve, ale podle předpovědi se mělo vyčasit a k naší radosti se předpověď skutečně vyplnila a my jsme tak mohli vyrazit do terénu plnit úkoly hodné správného zálesáka.

Žáci osmé a deváté třídy se vypravili s půlhodinovým předstihem, aby ostatním dětem označili trasu pomocí fáborků a umístili kartičky s úkoly- někdy lehčími, jindy trochu náročnějšími.

Žáci si cestou připomněli, jak se chováme / nechováme v přírodě. Učili se orientovat v přírodě a procvičili si komunikaci pomocí ,,morseovky“. Dále  rozpoznávali topografické i pochodové značky a také indiánské obrázkové písmo. Nechybělo ani luštění rébusů, vázání uzlů a mnoho dalšího. Cílem trasy byl lesík za elektrárnou, kde byli všichni účastníci odměněni ,,zálesáckou“ medailí a pro mladší děti zde byla připravena soutěž ve stavění ,,doměčků pro skřítky“. Samozřejmě se všem moc povedly a skřítky, pro které byly domečky postaveny si vyrobíme ve škole. :-)

DIVADLO- PŘÍHODY MAXIPSA FÍKA

7.5.2019

V pondělí 6.5.2019 jsme se opět s I. třídou vydali do Českého Krumlova na divadelní představení. Tentokrát byly na programu Příhody Maxipsa Fíka. Z představení jsme byli všichni nadšení. Na jevišti se skutečně objevil velký Maxipes Fík a jeho příhody bavily jak žáky, tak paní učitelky. Kromě divadla jsem stihli také procházku historickým centrem. Vyšláply jsme si po zámeckých schodech i na skok k medvědům a podívali se na zámecké nádvoří. Krumlov nás zkrátka baví a my už se těšíme na jeho další návštěvu.

DIVADLO- KAPLICKÉ HRÁTKY

7.5.2019

V pátek 3. 5. jsme byli pozváni vedením DDM Kaplice na dvě divadelní představení, která se konala v místním Slovanském domě. Obě se nám moc líbila a tímto moc děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.