DISTANČNÍ VÝUKA- MATERIÁLY

2.11.2020

Vážení rodiče a žáci, na našich webových stránkách jsou již zveřejněny materiály pro tento týden.

Všichni žáci je mají rovněž v tištěné podobě připravené k vyzvednutí společně s veškerými sešity a učebnicemi ve škole. Vše je možné si vyzvednout v úterý nebo ve středu dopoledne od 8 do 12 hodin.

Pokud budete vypracované materiály zasílat emailem, tak prosím na info@zsomlenicka.cz

Tištěné materiály budou odevzdávány vždy následující týden v pondělí nebo v úterý dopoledne od 8 do 12 hodin.

V případě dotazů kontaktujte své třídní učitelky.

UZAVŘENÍ ŠKOLY OD 2.11. A DISTANČNÍ VÝUKA

30.10.2020

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 30.11. s lítostí oznamujeme, že od pondělí 2.11. dochází k uzavření speciálních škol, tudíž i naší školy. 😔

Od pondělí začne pro žáky probíhat distanční výuka stejnou formou jako v jarních měsících. Upozorňujeme, že tato forma výuky je pro žáky dle novely školského zákona POVINNÁ.
Materiály na týden od 2.11. do 6.11. budou v tištěné podobě k vyzvednutí v úterý a středu od 8 do 12 hodin. Zároveň budou během pondělí přístupné i na webových stránkách školy (www.zsomlenicka.cz ), kde bude možné je stáhnout a poté vypracované zasílat zpět na emailovou adresu školy (info@zsomlenicka.cz).

Pokud budete mít jakýkoli dotaz, kontaktujte přímo mě nebo své třídní učitelky.

Obědy budou žákům hromadně odhlášeny.

Věřím🙏, že škola nebude uzavřena dlouhodobě a společně tuto situaci zvládneme.

Libuše Pařízková

INFORMACE PRO RODIČE

23.10.2020

Vážení rodiče, žáci mají od 26.10. do 30.10.celý týden volno.

Škola se znovu otevře v pondělí 2.11.
Pokud by do té doby nastala nějaká změna ze strany nařízení vlády ČR, budeme Vás o tom informovat na našich webových stránkách i zde a paní učitelky Vás obešlou SMSkou.

Hezký poslední říjnový týden a všem hlavně pevné zdraví

Libuše Pařízková

26. 10. a 27. 10. VOLNÉ DNY PRO ŽÁKY

9.10.2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo na dny 26. a 27. října dva volné dny pro žáky. Poté následuje státní svátek a podzimní prázdniny.

Žáci tak v týdnu od 26. října do 30. října nepůjdou celý týden do školy.

Soubor ke stažení (PDF)priloha_829507698_4_Opatření MŠMT

HALLOWEEN U NÁS VE ŠKOLE

23.10.2020

Věděli jste, že Halloween je keltský zvyk? Slavil se v noci z 31. října na 1. listopadu a byl pomyslnou hranicí mezi létem a zimou. Byl to keltský Nový rok. Lidé věřili, že této noci se duše mrtvých vracejí domů, proto jim svítili na cestu lucernami z dýní.

Halloween je svátek, který slaví většinou děti. Oblékají se do nejrůznějších strašidelných kostýmů a chodí  od domu k domu, kde dostávají sladkosti.

Ve čtvrtek 22. října  se i u nás ve škole tento svátek oslavil. Některé děti přišly v maskách a ti, kteří ne si je pomocí obličejových barviček dotvořily.

Poté jsme si společně přečetli povídání o nemrtvých a zvyklostech z dob minulých. Následovalo tvoření kostlivců z papíru a lucerniček. O velké přestávce proběhla ochutnávka dýňové polévky. Děti se zvěčnily v halloweenském foto koutku. V tělocvičně se všichni vyřádili na osmi stanovištích. Nechyběl hod "dýní", tajemná krabice, omotávání mumie atd. Každý kdo splnil všechny úkoly, dostal sladkou odměnu, jak se na tento svátek patří. Na závěr si děti pustily film E.T. mimozemšťan.

Přejeme všem klidné prázdniny. Mgr. Gabriela Schicková