I. TŘÍDA V PIZZERII- PODĚKOVÁNÍ

24.6.2019

Díky příspěvkům pana Chýny a paní Hricákové jsme se mohli s žáky I. třídy odměnit za naši práci v tomto školním roce. V pátek 21. června  jsme tedy vyrazili do místní pizzerie, kde jsme si podle přání žáků objednali hned několik pizz (nejoblíbenější v naší třídě jsou šunková, sýrová a šunková s kukuřicí). Touto cestou bychom tedy rádi poděkovali jak panu Chýnovi, tak paní Hricákové, bez jejichž podpory bychom si takovou chutnou odměnu dovolit nemohli. Také děkujeme i ostatním rodičům za podporu a pomoc (ať už jakoukoliv) v tomto školním roce a těšíme se na další spolupráci v roce příštím. Přejeme všem krásné léto. Žáci I. třídy

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ U NÁS VE ŠKOLE

24.6.2019

Ve čtvrtek 20. června nás navštívila ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže Český Krumlov paní Yveta Stýblová společně se svou pomocnicí. Přijely udělat pro žáky přednášku o první pomoci samozřejmě doplněnou o praktické ukázky. Všichni žáci se tak nejen dozvěděli mnoho zajímavých a důležitých informací, ale také se naučili  jak  poskytnout správnou první pomoc a to včetně dýchání nebo masáže srdce. Také se dozvěděli jak postupovat při nejrůznějších situacích ohrožujících život a zopakovali si čísla na tísňovou linku. Celá přednáška byla velmi zajímavá a my za ní moc děkujeme, protože každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy bude muset poskytnout první pomoc nebo ji bude sám potřebovat.

PUTOVÁNÍ ZA KRUMLOVSKÝM MEDVĚDEM

20.6.2019

Ve středu 19. června navštívili žáci I. a IV. třídy Marii Terezii, v současné době jediného medvěda v krumlovském zámeckém příkopu. Medvědář Honza „Míša“ Černý zavedl děti do prostor, kde se Marie Terezie pohybuje, ukázal jim, kde spí, co jí připravuje k jídlu a vysvětlil, jak je to s tradicí chovu medvědů v Českém Krumlově. A protože je Honza Černý velice vstřícný, přislíbil další spolupráci s naší školou. A máme se na co těšit -  budou nová medvíďata!!!

SPORTOVNÍ DEN

20.6.2019

Dne 18. 6. 2019 jsme měli, tak jako každý školní rok, sportovní olympiádu. Běhali jsme krátké a dlouhé tratě, házeli kriketovým míčkem a jako poslední disciplína byl skok do dálky. Po závěrečném vyhodnocení byli vždy první tři nejlepší s každé disciplíny odměněni diplomem a lízátkem…..  Sportu zdar!!!!

ŠKOLNÍ VÝLET- ZÁŽITKOVÝ PARK ,,ZEMĚRÁJ“

17.6.2019

V pátek 14. června jsme vyrazili na školní výlet do zážitkového parku Zeměráj, který se nachází nedaleko Kovářova. Ihned po příjezdu se nás ujala milá průvodkyně, která nám vysvětlila, jak celý park funguje a co všechno nás čeká.

Jako první jsme si měli možnost vyzkoušet a hlavně zažít 1 kilometr  dlouhou stezku naboso divokou přírodou. Šli jsme lesem, loukou, potokem, přes skály a kameny, písek, šišky i bláto. Cestou nás čekaly nejrůznější úkoly i balanční prvky. Stezku jsme všichni zvládli a moc nás bavila. Poté jsme se přesunuli do slovanské vesnice, kterou nás provázely dvě místní obyvatelky. Zde jsme se toho také dozvěděli opravdu mnoho, například jak se v této době žilo, co se jedlo a vyrábělo a měli jsme možnost se podívat i do samotných domů. Jelikož už nám poté nezbývalo moc času, přesunuli jsme se ještě do kryté heny, kde se děti náležitě vyřádily. Celý areál byl velmi hezký a nechyběla zde ani zvířátka. Moc se nám tam všem líbilo.:-)