FINANČNÍ GRAMOTNOST

18.12.2020

Všechny třídy 2. stupně prošly projektovým vyučováním „Finanční gramotnost“. Žáci se seznámili se základními pojmy, s radami pro využití kapesného a s výborně zpracovanými dějinami peněz. Dozvěděli se co jsou příjmy,  výdaje (povinné i nepovinné) i to, jak by měl vypadat vyrovnaný rodinný rozpočet. Na různá témata pak zpracovávali pracovní listy. Největší zájem u dětí vyvolalo různé počítání peněz a hlavně nákup v našem „obchůdku“ a následná diskuze o jeho složení. Pro děti z 1. stupně je toto projektové vyučování samozřejmě připraveno také, ale v jednodušší formě.

Mgr. Dagmar Kovaříková

JIRKA SLAVÍ 15. NAROZENINY!

15.12.2020

Před tím než se rozloučíme a užijeme si Vánoce v kruhu rodiny, oslavili jsme v úterý 15. narozeniny s naším Jirkou. Jeho maminka nám připravila pohoštění a výborný Míša dost, co má Jirka tak rád. Nejvíce se však  těšil na to, že nám pustí své oblíbené písně. Věřím, že ho potěšily i dino dárečky.

Milý Jiříku, přeji ti všechno nejlepší!

S přáním všeho dobrého tvá třídní učitelka Gabriela Schicková.

VÁNOČNÍ PEČENÍ VE II. TŘÍDĚ

15.12.2020

Ani tento rok jsme se neošidili o vánoční pečení, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Pondělní den jsme tedy místo sešitů a tužek potřebovali těsto, váleček, formičky a šikovné ruce. Pekli jsme společně štrúdl, možná i proto, že ta nejhlavnější surovina, jablíčko, patří k tradicím Vánoc.

A pak už jsme jen krájeli, strouhali, váleli, vykrajovali andělíčky, komety, stromečky a sněhuláky na ozdobení. Byl to přece štrúdl „vánoční“.  Během pečení jsme si uvařili ovocný čaj a při čekání na to, až nám vychladne, jsme měli čas na koledy a kratičkou vánoční pohádku… A co jsme si upekli, to jsme také snědli...

Přejeme pěkné a pohodové adventní dny …   Zdenka Hudecová a žáci II. třídy

OSLAVA NAROZENIN HONZÍKA A PÉTI

16.12.2020

Hned dva žáci 6. ročníku oslavili v pátek 11. 12. společně své narozeniny. Péťovi Vilímovi a Honzíkovi Drgoňovi přejeme všechno nejlepší!!! A paní Vilímové děkujeme za výborný dort. Dagmar Kovaříková

ADVENTNÍ ČAS V 8. TŘÍDĚ

10.12.2020

Než se rozejdeme před vánočními prázdninami a popřejeme si šťastné a veselé, vytváříme si krásnou vánoční atmosféru třeba výrobou adventního věnečku. Výrobě předcházela čtenářská gramotnost od paní učitelky Halabrínové s tématikou adventu a návodem na výrobu adventního věnce.

Děti si poté vyzkoušely vyvázat větvičky na korpus pomocí vázacího drátu, což není jednoduché. Zdobení už proběhlo dle fantazie každého z nich. Věnečky se moc  povedly. Děti si tak domů odnesou pěkný výrobek a navíc se nám třída krásně provoněla vánoční náladou. Mgr. Gabriela Schicková