Projektové vyučování – CO VYROSTE ZE SEMÍNKA

29.5.2021


 Minulý týden v úterý 18.5.2021 jsme si zasadili při hodině prvouky a přírodopisu semínka na klíčení Ředkve růžové a Řeřichy. Část semínek jsme nasypali na vatičku a část do květináče se zeminou. Zavlažená semínka jsme umístili na parapet, kam svítí slunce. Do zbytku zeminy jsme zasadili semínka Slunečnice. Paní učitelka Halabrínová nám připravila v rámci čtení krásný příběh, kde jsme se dozvěděli, že ono takové semínko je velice důležité! I když je malé, tak si dokáže celou zimu pamatovat, co z něho jednou vyroste. Semínko Slunečnice ví, že musí vyrůst hodně vysoko a na vrcholku udělat nádherný zlatý koláč, krásně kulatý, co se bude otáčet za sluníčkem. Tak schválně, zda se nám to povede:).

Utekl týden, a my jsme byli mile překvapeni, neboť nám klíčky Ředkve a Řeřichy krásně vyrostly. S čerstvým chlebem a máslem chutnají výtečně. Teď už jen počkáme, jak to dopadne s naší Slunečnici.


Zahradníčci z I. třídy

MS V HOKEJI 2021

29.5.2021

 Mistrovství světa v hokeji 2021 - fandíme hokeji a žijeme sportem :)

 

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace hraje ve skupině A. Zlato z roku 2019 obhajuje výběr Finska, Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo. Během tohoto víkendu ( 21.5.-23.5) se nám moc nedařílo, zatím žádné vítězství. " Hoši do toho !!! " vzkazuje náš hlavní sledovatel zápasů a zapisovatel výsledků Honzík Chýna:)

I. TŘÍDA

PREVENCE 25.5. 2021

29.5.2021

Prevence rizikového chování


25.5.2021 naši školu navštívil vedoucí strážník MP v Kaplici Bc. Martin Griga, aby navázal na výbornou spolupráci městské policie s naší školou. Mladší žáci si opět připomněli bezpečnou cestu do školy a ze školy (bezpečnost v silničním provozu, setkání s cizími lidmi, cizími zvířaty, apod.), ti starší si formou přednášky a následné besedy zopakovali trestní odpovědnost dětí a mládeže (trestný čin x přestupek, registr přestupků, aj.).  


Mgr. Dagmar Kovaříková, ŠMP

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ KOZA

20.5.2021

SMĚJTE SE NA KOZY, MAJÍ TO RÁDY….

 

To a ještě spoustu nového  jsme se dozvěděli o koze…

Projektové vyučování jsme zahájili v úterý vycházkou do přírody. Venku je zkrátka dobře... Pobyt v přírodě má blahodárný účinek na naše zdraví. Uši  slyší víc, oči vidí víc a všude je cítit jaro... A ta zelená barva všude kolem...

Naše cesta vedla k ovečkám ( kozy jsme neobjevili…) . Měli jsme velké štěstí, že  přijela paní majitelka, a tak si děti mohly samy vyzkoušet krmení z láhve. Od roztomilých  jehňátek jsme se vydali k řece. A protože bylo počasí přímo letní, vyzkoušeli  jsme vodu a bosou chůzi po kamínkách a v písku. Zahráli jsme si fotbálek a složili lodičky z papíru, které jsme na zpáteční cestě poslali po řece.

V následujících dnech probíhala  spousta  „kozích aktivit“. V hodinách českého jazyka  proběhlo  netradiční  čtení „ Kozí knížka“ od Terezy Říčanové a poslech knihy Petra Horáčka: „ O nenažrané koze“.  Děti dětem zahrály  pohádku : O neposlušném kozlíkovi.

V přírodovědě a prvouce se děti dozvěděly o téhle rohaté krásce, která člověka doprovází už bezmála deset tisíc let vše důležité a zajímavé… Ve vlastivědě  si připomněly památky staré Prahy ve filmu Kozí příběh. A v matematice se potrápily kozí hádankou.

Dojili  jste někdy třeba kozu? Můžete vyzkoušet... Stačí vám jen gumová rukavice naplněná vodou a šikovné ruce… a ještě si užijete spoustu legrace.

V hodinách výtvarné výchovy se malovala a kreslila  samozřejmě „Koza“ a výsledek si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.  Mějte se krásně a hurá ven!

 

Z.Hudecová, M.Halabrínová a Žáci ZŠ Omlenická


DĚTI DĚTEM

 


   Děti z II. třídy pod vedením paní učitelky Hudecové si pro nás ostatní třídy připravily moc hezké divadelní představení s maňásky.


 „ O kůzlátku Robíkovi“


   Děti měly nacvičené dvě verze – první, ve které je Robík poslušným kozlíkem a v té druhé  svou maminku neposlechne a také se mu to ošklivě vymstí.


   Samozřejmě, že jako v každé pohádce vše nakonec dobře dopadne. A tak to má také být.

 

M.Halabrínová


SÁZENÍ STROMU KE DNI ZEMĚ 2021

14.5.2021

  „Stromy jsou básně, které země píše do nebe“  A poezie a stromů není nikdy dost, proto jsme ke Dni Země vysadili symbolicky před budovou školy také jeden, ne strom, ale keř, zato vznešený, růžově kvetoucí  šácholan. Každý ho zná pod českým názvem magnolie.

  Magnolie je takovou živoucí zkamenělinou v rostlinné říši. Stáří jejího rodu sahá do doby 20 milionů let.  Vyvinula se ještě předtím, než se na Zemi objevily včely, proto jsou její květy přizpůsobeny k opylování brouky.

  Přejeme, aby se jí u nás dařilo a každé jaro nám krásně růžově vykvetla. J          

       

M. Halabrínová

  Novější
Starší  

Nahoru