DOPOLEDNE S ČESKÝM ČERVENÝM KŘÍŽEM

17.6.2021

Dne 15.6.2021 nás navštívila spolupracovnice oblastního spolku Českého červeného kříže Český Krumlov paní Mgr. Michaela Jurík.  Proběhla přednáška o první pomoci s praktickými ukázkami. Všichni žáci se dozvěděli mnoho zajímavých a důležitých informací, a první pomoc si vyzkoušeli v praxi (dýchání z úst do úst, masáž srdce, přenos zraněného, Heimlichův hmat, stabilizovanou polohu zraněného). Také se dozvěděli, jak postupovat při nejrůznějších život ohrožujících situacích. Celá přednáška byla velmi zajímavá a my za ní moc děkujeme, protože každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy bude muset poskytnout první pomoc nebo ji budeme sami potřebovat.

 

Ivana Šišková, asistentka pedagoga
PORUCHY PŘÍJMU POTRAVY - WORKSHOP

17.6.2021

Žáci 2. stupně se zúčastnili Workshopu, který nesl název "Poruchy příjmu potravy". Toto téma je zvláště pro adolescenty velmi aktuální a je zapotřebí mu věnovat patřičnou pozornost. Žáci se dozvěděli zajímavé informace o tom, jak se v průběhu let měnil ideál krásy, rovněž jim byla také připomenuta vhodná skladba stravy. Mentální anorexie či bulimie jsou velice závažná onemocnění, proto jsme rádi, že se o nich naši žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací. Součástí workshopu byly také praktické rady, jak podpořit své zdraví a kam se děti mohou obrátit v případě problémů. Povídání pana lektora bylo velice poutavé a poučné, děti jej zahrnovaly všelijakými zvídavými dotazy. Děkujeme tímto panu Kučerovi z prachatické organizace KreBul a budeme se těšit na další spolupráci.


 Mgr. Daniela Vávrová
DOPOLEDNE S KRAJSKOU DOPRAVNÍ POLICIÍ

12.6.2021

Ve čtvrtek 10. května nás opět přijela navštívit Krajská dopravní policie České Budějovice. Policisté žákům předvedli jejich povinnou výbavu i přístroje, které nepostradatelně patří k jejich práci (např. radar k měření rychlosti či testery na měření hladiny alkoholu a drog v krvi.) Žáci si na vlastním těle vyzkoušeli, jak těžká je policejní vesta a helma. Zároveň si také mohli zblízka prohlédnout a vyzkoušet posezení v novém policejním autě a na motorce. Názornou výukou nás prováděli dva policisté z oddělení silničního dohledu KŘP JČK. Touto cestou jim velice děkujeme za krásné dopoledne:).  


Mgr. Petra Mašková, Ivana Šišková
12.6.2021ART DEN

6.6.2021

Ve středu dne 2.06.2021 se konal projektový den na téma „LAND ART“. Celý tento projekt byl zaměřen na umění, které využívá inspiraci na procházce v přírodě, u potoka, na louce, v lese. A jaký je potřeba materiál k tomuto dílu? Větvičky, mech, hlína, kamení….

Veškerý materiál tedy poskytne příroda. Děti přihodily špetku fantazie a kreativity. Některé děti se uchýlily do lesa, kde pomocí větviček a bavlnky vytvořily lesní objekty, nebo k rybníku, kde pomocí kamínků vytvářely spirály, oči, obrysy svých postav. Každý šel zrovna tam, kde se cítil nejlépe. Dozvěděli jsme se i něco o mém oblíbeném land artistovi, přišlo mi vhodné, sdělit a ukázat dětem jeho tvorbu pro inspiraci. Jeho jméno je Andy Goldsworthy, člověk s neuvěřitelnou trpělivostí, moudrostí a hlavou plnou nápadů.

„Cokoliv umělec vytvoří, je umění… (ale) ne každý je umělcem.”

Domnívám se, že si děti tento den na louce, v lese, u řeky a rybníku užily. Vytvořily něco,  co po nich v přírodě zůstane, ale jen na  chvíli.

 

Kateřina Halabrínová

 

  Novější
Starší  

Nahoru