LINECKÉ CUKROVÍ A PERNÍČKY - PEČENÍ NA JARMARK

6.12.2022

Po Mikulášské nadílce  jsme se pustili do lineckého cukroví, šlo nám to pěkně od ruky :)

                                                                                                     I.třída
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

6.12.2022

Čas adventu přináší i první návštěvy nadpřirozených bytostí tady dole, na zemi. 5. 12. se dočkaly i děti z naší školy. Mikuláš s družinou si dal na čas, první cinkání zvonku a řetízků se rozlehlo školou okolo 9. hodiny dopolední. Vzali to pěkně popořádku. V 1. a 3. třídě bylo hříšníčků pomálu, zato 2. a 4. třída zaplnila mnoho řádků v knize hříchů.  Většinu z nich naštěstí smyly básničky, písničky a nebo upřímná lítost. Některé děti hned přiznaly, že nebyly vždy fér k rodičům, spolužákům, ve škole. Slibovaly Mikulášovi, že se polepší. Došlo i na pár slziček, které ale hbité andělky hned osušily. Dva zlobivci se málem nechali dobrovolně odnést, ale čerti jim dali ještě šanci. Nikdo nezůstal bez nadílky, protože Mikulášova parta věří, že dobro se dobrem oplatí.Krásný advent a radostné čekání na Vánoce všem!¨


PS: velký dík dětem z 8. a 9. ročníku, které ukázaly své světlé stránky v čase příprav této akce, kolegyním a také paní ředitelce :-)

 

Za 5. tř. Mgr. Anna Sobolová
OSLAVA NAROZENIN NAŠÍ SÁRINKY

2.12.2022

Milá Sáro, přejeme ti všechno nejlepší k tvým 9. narozeninám. Byla to moc pěkná oslava, dort nám moc chutnal.

                                                                                                    I.třída
NÁŠ VÁNOČNÍ STROM

1.12.2022

Pěkný a moc nám to sluší!!!

 

                                                            I. třída
DEPO - TŘÍDÍME ODPAD, I. STUPEŇ

30.11.2022

Ve středu 30. listopadu jsme navštívili kaplické Depo, kam chodíme s velkou oblibou, protože si pro nás holky z Depa, vždy připraví super program. Ve středu tomu nebylo jinak a dopoledne jsme měli na téma "Třídíme odpad". 

Nejdřív jsme si dali seznamovací kolečko a sepsali si pravidla, kterými jsme se celé dopoledne řídili. Poté jsme si společně zopakovali jaké máme druhy popelnic a kontejnerů, roztřídili si hromadu smetí (obrázkového :)). Pak nás holky rozdělili do dvou skupin. Mezitím co jedna skupina zdobila plátěné tašky, tak druhá dostala velký papír a vytvářela plakát, na kterém byla vždy barva popelnice nebo kontejneru a úkolem bylo nalepit odpad do správné barvy. V mezičase jsme si zahráli spoustu společenských her nebo si zahráli na hudební nástroje. 


Za žáky I. stupně Bc. Tereza Přádová
  Novější
Starší  

Nahoru