MÁJ - LÁSKY ČAS

2.5.2023

Zamilovanost je nepochybně ušlechtilý a křehký cit. Někdy přeroste v partnerský život, který je však naplněn i jistou zodpovědností v oblasti biologické. Ve škole jsme proto uvítali přednášku s podtitulem „Sexualita aneb co se děje s mým tělem“ od p. Ivy Sonnbergerové (CPDM, Český Krumlov). Ta dokázala zaplašit stud a obavy žáků nenuceným a upřímným projevem. Tudíž pro ně po téměř 2 hodinách povídání a ujasňování informací z oblasti dospívání, sexuálních preferencí, prevence a tělesné lásky nebyl problémem otevřeně se ptát a povídat si. Samozřejmě, že nejedna líčka trochu zrůžověla. Ale sami žáci upřímně ocenili jasnost, kvalitu informací a otevřenost paní lektorky.

Děkujeme :)


Žáci 6. – 9. třídy
DEN ZEMĚ

28.4.2023

Krásný je citát indiánského náčelníka Geronima z knihy „Chraňme naší planetu, „bohužel je také otřesně pravdivý“. Teprve až pokácíte poslední strom, až ulovíte poslední rybu, až otrávíte poslední řeku, přijdete na to, že peníze se nedají jíst.“

Týden od 24. – 28.4 jsme zasvětili „ Dni Země“.

Povídali si o historii tohoto svátku a důvodech, proč je třeba si tento den připomínat.

Naším hlavním cílem bylo udělat pořádek v místech, kde se denně pohybujeme - a tím byla škola a její okolí.

Do úklidu se skutečně pustili všichni žáci s nadšením – od těch nejmenších až po osmé a deváté ročníky. Samozřejmě pod vedením svých třídních učitelů. A za to si zaslouží velkou pochvalu :)

Den Země se v celém týdnu prolnul mnoha dalšími předměty – v AJ si žáci procvičili slovíčka jogových pozic, které vycházejí z přírody a v hodině Tv si je zacvičili. Při Vv jsme kreslili naši „ Modrou“ planetu Zemi se vším živým i neživým, co se na ní nachází a formou kvízu si zopakovali vše, co o naší Zemi víme :) a možná i něco navíc.

Jsme rádi, že jsme alespoň něco malého pro naši Zemi udělali. Přejeme jí k jejím cca 4,5 miliardtým narozeninám ještě hodně sil a trpělivosti a děkujeme, že je tady pro nás.!


Mgr. Milada Halabrínová
U KAPLICKÝCH HASIČŮ

27.4.2023

Dne 25.4. se také 6. - 9. třída vypravila na návštěvu k místním hasičům. Před blížícími se „čarodějnicemi“ bylo užitečné osvěžit si nejen své znalosti o problematice chování v situacích souvisejících s ohněm, ale celkově s možnými karamboly. Páni hasiči byli vstřícní, apelovali na náš zdravý úsudek, solidaritu a na zákonné (i morální) zásady. Předvedli nám jednak ochranné pomůcky a potřeby ze své profese, jednak hasičskou techniku. Třešničkou na dortu nám byly vlastní praktické zkušenosti :)

Velký dík osazenstvu služebny a co nejklidnější služby.


Žáci 2. stupně
KOUZLA A MAGIE

25.4.2023

KOUZLA A MAGIE - to je čirá dětská radost, zábava, spousta smíchu a zážitek na celý život!

V úterý 25. 4. 2023 nás navštívil NAROZENINOVÝ KOUZELNÍK, který s námi v první třídě oslavil 10. narozeniny naší Kristýnky. Zavedl nás do tajuplného světa fantazie a kouzel. Bylo to nádherné představení, při kterém si děti trénovaly svojí pozornost, trpělivost a pracovaly s fantazií a vlastním úsudkem. Čáry, máry, fuk a najednou tu byl živý had a živý králík :)

Pro děti a hlavně pro naší oslavenkyni Kristýnku to byl nádherný narozeninový dárek, za který děkujeme mamince p. Janíčkové.

Kristýnko, všechno nejlepší k 10. narozeninám :)


Děti I. a II. třídy, paní učitelky

zapsala: Ivana Šišková
SÁZENÍ JABLONĚ

21.4.2023

Jako jedna z kaplických škol jsme se zapojili do oslav 70 let středního školství v Kaplici. SOŠ a SOU Kaplice nám k tomuto výročí nabídlo možnost si vybrat strom, který bude součástí a vlastně připomenutím těchto oslav. Myšlenkou této akce je  „Ten, kdo sází stromy, sází budoucnost.“

Pro naši školu jsme jsme vybrali jabloň Malinová podzimní. Oceňujeme myšlenku spjatou s ovocnými stromy.

Velmi si vážíme této pozvánky k účasti a na oslavách středního školství.

Mgr. Gabriela Schicková, ředitelka školy
  Novější
Starší  

Nahoru